IzdvojenoSport

ŠAH Pločanima drugo mjesto na kupu Dubrovačko-neretvanske županije!

0

Dana 25.2.24. u Dubrovniku je odigran ekipni kup Dubrovačko-neretvanseke županije. Nastupile su 4 ekipe, a to su Dubrovnik, Ploče, Metković i Vela Luka.

Dubrovnik je bio najuspješniji pobjedivši sve ostale momčadi i time je stekao pravo nastupa u finalu kupa Hrvatske.

Šahisti Ploča imali su uspješan nastup. Istrčali su u sastavu Porobija, Viskić, Filipović i Blažević. Od pobjednika kupa Dubrovnika izgubili su 3:1, ali su zato bili vrlo uvjerljivi protiv preostale dvije ekipe, pa su Metković i Vela Luku savladali s perfektnih 4:0 za konačno drugo mjesto.

Porobija, Viskić, Filipović ostvarili su 2 boda iz 3 partije, gubili su samo od protivnika iz Dubrovnika.

Blažević je napravio čak 3 iz 3, pa raduje njegov povratak u natjecateljske vode za Š.K. Ploče.