IzdvojenoSport

Poraz Dalmatinke od Lokomotive na kraju odlične sezone

0

U drugom susretu 26. kola, 1. hrvatske rukometne lige za žene, Lokomotiva Zagreb je pobijedila Dalmatinku 33:25, i potvrdila 2. mjesto na kraju ovog natjecanja. Dalmatinki je pak, pripalo 4. mjesto.

Lokomotiva je od starta susreta ušla punom brzinom. I vrlo brzo stigle su domaće rukometašice do prednosti od 5:1. Onda je sastav iz Ploča uspio povezati svoje redove i nizom od tri pogotka u 8. minuti stigao na minus jedan (5:4). Bila je to najava prave velike borbe u prvom dijelu. Lokomotiva je uskoro opet imala plus tri (8:5), a Dalmatinka odgovorila još silovitije s četiri pogotka u seriji Ive Bule i povela (8:9) u 17. minuti. I tako je bilo sve do osam minuta prije predaha. Tada je Lokomotiva posložila svoju obranu i nije dopustila gošćama da postignu više od jednog pogotka, a one su dale četiri pa je na poluvremenu rezultat bio 15:14.

Još desetak minuta u nastavku bilo je neizvjesnosti, a onda je domaći sastav pojačao tempo koji gošće više nisu mogle pratiti i polako su počele zaostajati. U 44. minuti Lokosice su tako imale šest pogodaka viška (23:17). I bez nekih većih problema uspjele su to ne samo održati, nego i podići na konačnih osam razlike (33:25). Sjajna je na vratima Lokomotive bila Antonija Mamić s 14 obrana. Osam pogodaka dala je Tena Japundža, šest Lara Burić. Kod gošći izvrsna Iva Bule s devet pogodaka. Šest puta strijelac je bila Lucija Ivanda.

Lokomotiva Zagreb je tako ovu sezonu završila na 2. mjestu, sa sedam bodova manje od prvakinja iz Koprivnice. Doživjele su tri poraza i odigrale jedan remi. Dalmatinka može biti ponosna na svoju sezonu, jer je osvojila 4. mjesto. Pri tome je ostvarila 13 pobjeda, dva remija i devet poraza.