0

Dalmatinka – Dugo Selo 55 24:24 (12:11)
Ploče – Dom športova. Gledatelja 120. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina).

Dalmatinka: Vugdelija(7 obrana), Jelčić, Gustin(2), G.Zelić, Jerković, A.Zelić(1), Bule(10), M.Zelić(2), Ena Barbir, J.Oršulić(3), Prusac, Burđelez, I.Žderić(2), Ema Barbir(4), Tolić. Trener – Ivan Jerrković.

Dugo Selo 55: Budić(11 obrana), Dunđer, Lukšić, Čalušić(5), Petković(7), Golub, Jakešević(4), Bebek(3), Svetec(1), Štritof, Oršulić(2), Grgošević, Dičak(2).

Isključenja: Dalmatinka 8 min. Dugo Selo 55 12.min. Sedmerci: Dalmatinka 3/4. Dugo Selo 5/6.

Rukometašice Dalmatinke u jednoj čvrstoj i zanimljivoj prvenstvenoj utakmicu nisu na svom parketu uspjele doći do punog plijena. Prvo poluvrijeme izjednačena igra u kojoj su se ekipe mijenjale u vodstvu od 1 do 2 pogotka. Na odmor su djevojke s Neretve otišle sa minimalnom prednosti da bi u drugom dijelu gledali reprizu prvog poluvremena.

Domaće igračice pokušale su bržom igrom okrenuti igru u svoju korist što im je donekle i pošlo za rukom U 46. minuti imale su Pločanke vodstvo od +4 (19:15) ali brzo se istopila razlika na svega +2. Uporna Bernarda Čalušić u posljednjim minutama susreta sa dva uzastopna pogotka poravnala je rezultat i gošćama osigurala bod.

Piše: Branko Kulidžan