IzdvojenoSport

BOD KAO POBJEDA! Jadran LP tvrd orah za Opatiju

0

OPATIJA – JADRAN LP   0:0

RIJEKA Utakmica 23. kola Druge NL: Opatija – Jadrana LP 0:0. Stadion Kantrida. Gledatelja: 250. Sudac: Filip Dragašević (Zagreb) 7.

OPATIJA: Prskalo 7, Lagumdžija 6, Graf 6,5, Arapović 6,5, Ajayi 5,5 (od 72′ Kašiković -), Kožić 6 (od 88′ Furijan -), A. B. Bogolin 6,5 (od 60′ Pejanović 6), Malinić 6,5, Kordić-Gružić 6 (od 60′ Grbac 6,5), Macolić 6, Žabec 6,5.

JADRAN LP: Pršija 7, Krešić 6,5, Ristić 6, Medić 6 (od 63′ Sesar -), I. Čepo 6 (od 90′ Ravlija -), Kuqi 6 (od 63′ Šilić 6,5), Martić 6,5, Radonić 6,5, Šuljić 6,5, Galić 6,5 (od 80. N. Čepo -), Rodin 6.

Pločani su neokrznuti prošli Kantridom i protiv favorizirane Opatije izborili vrijedan bod!

Odigrao je NK Jadran Luka Ploče jednu borbenu, discipliniranu utakmicu, tradicionalno svojim suparnicima ne ostavljaju previše toga, a danas su djelovali organizirano, kompaktno, kroz brzu transformaciju držali su stalno budnom opatijsku obranu.

Imali su naši momci šanse i za puni plijen ali nedostajalo je malo sportske sreće. No, ne treba žaliti, i domaćin je odigrao kvalitetnu utakmicu i neriješeno je najpravedniji ishod.

No, krenimo redom.

Opatijci su krenuli – furiozno. U 2. minuti Bogolinova povratna lopta pronašla je Kožića i završila kraj bliže vratnice. Minutu kasnije Ajayijev udarac iskosa završio je nedaleko suprotne vratnice, a u 4. minuti Žabec i Bogolin su sve pripremili za Ajayija koji je promašio povratnu loptu na koju je natrčao Malinić i pogodio – blok. Jasno je da bi rano vodstvo puno toga olakšalo domaćinu.

Nakon tri velike prilike domaćih uslijedile su tri prilike gostiju. U 7. minuti Medić je izašao ispred Prskala koji je odbio njegov pokušaj. Napadač Pločana dobio je priliku za popravni i pogodio Arapovića na gol liniji. U 10. minuti Macolić je s gol linije izbacio loptu nakon udarca iz kuta, a u 20. minuti Prskalo je pokazao klasu nadmudrivši Galića u situaciji “jedan na jedan”. Nakon uvodnih 20 minuta kao da su jedni i drugi spustili u nižu brzinu pa se do odmora uglavnom igralo između kaznenih prostora.

U 52. minuti Žabec je sjajnim proigravanjem gurnuo Ajayija samoga na gostujućeg vratara. Nigerijski napadač imao je dovoljno vremena za kvalitetnu završnicu, no poslao je loptu kraj vratara i gola. Ispostavilo se da je to bila posljednja velika prilika Opatijaca.

Jadran je pred kraj utakmice živnuo prodorima Šilića po lijevoj strani, imali su nekih poluprilika, no na kraju je ovo najrealniji rezultat.

Napomenimo da su Pločani tek druga ekipa ove sezone koju Opatija nije pobijedila na svom terenu.

Pohvalili bi izvedbu Jadranaša, pogotovo borbenost i požrtvovnost, a posebno sudačku četvorku na besprijekornom izdanju.

Plavima slijedi priprema za utakmicu protiv Marsonie u Pločama koja se igra sljedeće subote.