Sport

VELIKA POBJEDA PORTA Nova tri boda za prvo mjesto na tablici!

0

Malonogometaši Porto Tolera upisali su sedmu pobjedu, u derbiju 9.kola drugoligaške konkurencije svladali su kvalitetnu momčad Jezera rezultatom 5:4 (1:3).

Ovom važnom pobjedom Pločani su skočili na prvo mjesto s 21 bodom, a sutra im se mogu pridružiti Split i Šibenik 1983 ako upišu pobjede. Najvjerojatnije će tako biti, domaćini su i kvalitetniji su od svojih suparnika.

Znali su učenici trenera Borisa Malića Šure da ih čeka teška zadaća protiv iskusne i kvalitetne momčadi iz Tisna. Još nisu mogli računati na bitne kotačiće svoje igre Josipa Stjepanovića i Tomislava Domića. Gosti su veliki dio susreta imali rezultatsku prednost, na veliki odmor otišli su s dva pogotka prednosti (1:3). Međutim, uporni Pločani preokrenuli su sve na svoj mlin u samoj završnici. U 29.minuti na semaforu je bilo 2:4, s dva pogotka Duje Medaka u istoj minuti, 35., stiže izjednačenje, 4:4.

Konačni rezultat i veliko slavlje domaćinu u 39.minuti donosi kapetan Matko Krilić, 5:4. Matko Krilić 2, Duje Medak 2 i Ivan Marković 1 pogodak su strijelci.

U sljedećem kolu Porto gostuje kod Mejaša u Splitu, a onda u zadnjem kolu prvog dijela ugostit će Kijevo.

Tekst i foto: Radio Ploče