IzdvojenoSport

SREBRO ZA MLADE DALMATINKE Sjajna predstava Pločanki, ali Lokomotiva je ipak ovaj put bila bolja

0

Nakon četiri dana i 40 odigranih utakmica, svom je kraju došla i prva ovogodišnja Završnica. Dobili smo nove prvakinje države u kategoriji do 17 godina (djevojke rođene 2006. i mlađe), a to su rukometašice Lokomotive koje su u finalu bile bolje od Dalmatinke. Treće mjesto pripalo je Podravci koja je pobijedila Dugopolje. Najbolja igračica turnira je Ivana Fratnik (RK Lokomotiva Zagreb), najbolja strijelkinja Sara Golub (ŽRK Zrinski), a najbolja obrambena igračica je Tara Đelekovčan (RK Podravka).

Ali, krenimo redom. Posljednji dan Završnice otvoren je utakmicama za 11., odnosno deveto mjesto. U borbi za pretposljednju poziciju bile su dvije slavonske ekipe, Osijek i ŽRK Brod. 11. mjesto u konačnici je pripalo Brodu koji je slavio rezultatom 19:11. U istom terminu, ali na drugom terenu, bile su rukometašice Ivanića i Splita 2010. Bio je to zanimljiv susret u kojem su mlade Splićanke napravila preokret u drugom dijelu i tako ovu Završnicu završile na devetom mjestu. Konačni rezultat bio je 14:11. Sedmo mjesto pripalo je Zelini koja je s 22:9 pobijedila Trogir 58. Nešto manje napeto bilo je u utakmici za 5. mjesto. Ekipa Zrinskog bila je bolja od Sesveta, a nakon 40 minuta, na semaforu je pisalo 23:14.

U utakmici za brončanu medalju pratili smo dvoboj Podravke i Dugopolja. Te dvije ekipe susrele su se i u skupini, u petom kolu, kada je Podravka slavila rezultatom 19:14. A pobjedu su mlade Koprivničanke upisale i u ovoj utakmici za treće mjesto. Rukometašice Podravke odlično su ušle u utakmicu. U četvrtoj minuti imale su 3:0, a prvi pogodak Dugopolja vidjeli smo tek u šestoj minuti. Do kraja prvog poluvremena Podravka je postepeno dizala svoju prednost, a rezultat nakon 20 minuta bio je 12:5. U nastavku utakmice Dugopolje pokušava smanjiti zaostatak i zaprijetiti Podravci, ali najbliže što su došli bilo je minus tri. S tolikom je razlikom i završen ovaj susret, 18:15, i tako Podravka osvaja treće mjesto i brončanu medalju.

Utakmica između Dalmatinke i Lokomotive bila je uistinu vrijedna finala, a gledatelji su mogli posebno uživati u prvom poluvremenu. Dalmatinka je sjajno ušla u finalnu utakmicu i odmah napravila niz od 3:0. Ali malo po malo, Lokomotiva se vratila, a onda smo do posljednje minute prvog poluvremena gledali izjednačenu igru i izmjenjivanju ovih momčadi u vodstvu od jedan razlike. Ali tada, u posljednje 64 sekunde prvog dijela, Lokomotiva radi niz od tri pogotka i s tolikom prednošću odlazi se na odmor (9:12).

Nažalost po Dalmatinku, predah na poluvremenu nije im puno pomogao jer je zagrebačka momčad i u nastavak ušla na isti način na koji je zaključila prvi dio, serijom od tri pogotka (9:15). Lokomotivina prednost samo je nastavila rasti i na kraju su rukometašice iz Zagreba uvjerljivo slavile 18:24 i time obranile titulu najboljih u državi.

U nastavku teksta pogledajte rezultate svih današnjih utakmica, konačni poredak te najbolju sedmorku ove Završnice:

Svim ekipama čestitamo na sjajnom rukometu kojeg su prikazale u protekla četiri dana, a posebne čestitke idu osvajačicama medalja. Svim ekipama želimo sretan put kućama i puno sreće u daljnjim rukometnim karijerama.