IzdvojenoSport

PRIČA O HRVOJU VEJIĆU Mnogi navijači Hajduka pamte ovog velikog nogometaša: Bio je kapetan ‘Bijelih’, a svojim vitrinama ima vrijedne trofeje

0

Zanimljiva priča o našem Veji sa stranice Sličice Pričaju.

Priča Hrvoja Vejića krenula je u Jadranu iz Ploča, te je svoje nogometne utakmice poslije igrao u NK Dubrovniku sve do transfera u glavni grad Zagreb, ali ne za Dinamo tj. tadašnju Croatiu, već za one danas “oplakane” pjesnike iz Kranjčevićeve – NK Zagreb. Fokusirati ću se zapravo od kraja milenijuma, pa sve do igranja u Rusiji.

KRA(L)J MILENIJA

HNL sezona ’99/’00 – za našeg Hrvoja donijela je svega 19 nastupa, do čega je bio čak 17 puta u početnom sastavu, naravno pridonio je i dva pogotka i šest žutih kartona, ali trener je bio Ivo Šušak. Vi svi koji ste upoznati s radom gospodina Šuška, znate koji to zapravo bio nogometni genijalac, ali i možda prestrog po nekim pitanjima, naravno u nogometnom smislu.

PRVIH DESET

Sedam pogodaka, šest različitih strijelaca, devet kartona, jedan dvostruki strijelac i jedan crveni karton – odvili su se (24.7.’99) u 1.kolu HNL prvenstva. Na stadionu Borovo Naselje u Vukovaru, gostovao je NK Zagreb kod domaćina Vukovara.

Sastav gostiju iz Zagreba je išao: Colceag, Biškup, Ferenčević, Stavrevski, Vejić, Kosić, Rendulić, Bogdani, Bule i Popović.

Već u osmoj minuti susreta rezultat je bio (1-1), najprije gosti su poveli u trećoj minuti pogotkom Kosića, dok je za domaću ekipu zabio Marjanović u osmoj, napadač Bule povisio je u 26. minuti za (1-2). Onda u 64. minuti susreta, naš današnji junak Hrvoje Vejić zabija za (1-3), no Bijelić i Sesar u razmaku od dvije minute rezultat vračaju na (3-3), da bi junak nakraju bio Nino Bule za konačnih (3-4) u 86. minuti utakmice.

Drugo prvenstveno kolo, opet gostovanje za Zagreb i to u Vinkovce. Utakmica je završila rezultatom (0-0), ali Vejić je zabilježio svoj prvi žuti karton u sezoni u 41. minuti utakmice, naime ova utakmica upisana je za ukupnih 12 kartona i naravno dva crvena za Biškupa i Verhasa.

Zagreb svoju prvu domaću utakmicu odigrao je protiv Slaven Belupa, ali pobjedu nisu upisali već je Jurčec donio tri boda za “farmaceute”. Vejić je i ovu utakmicu upisao žuti karton, što je vezao dva kartona zaredom. Slijedilo je gostovanje u Osijeku (0-0) i onda šlager derbi, za HNL romantičare derbi: Šušak – Tucak u 5. kolu prvenstva.

Na Kranjčevićevu stigao je Dragovoljac, utakmica odigrana (11.9.’99) gdje se zapravo odvilo dosta stvari, od još jednog pogotka našeg današnjeg junaka do pogotka u zadnjim minutama utakmice.

Gosti su preuzeli inicijativu već do samog kraja prvog poluvremena, naime Dragovoljac je imao (0-2) do 37 minute susreta uz pogotke koje su zabili: Igor Čalo i Vlatko Đolonga, ali onda u 62. minuti Hrvoje Vejić smanjuje za (1-2), dok nakon šest minuta Antonio Franja postiže pogodak za (1-3). Onda je već spomenuti Nino Bule zabio u 73. minuti za zaostatak od jednog pogotka, dok je sa samim krajem za konačnih (3-3) zabio Kruno Lovrek.

Nakon toga Zagrebu su uslijedile teške utakmice protiv Hajduka (3-0) i Croatie (1-0), gdje su nakon sedam prvenstvenih kola imali samo jednu pobjedu.

U 8. kolu odigrali su neodlučeno protiv Varteksa (1-1) gdje je uz gore navedeni poraz od Hajduka i u ovoj utakmici Vejić zaradio žuti karton, što je značilo da u 9. kolu protiv Šibenika nije igrao.

Zagreb ipak upisuje veliku pobjedu nad Šibenikom (4-1, 12.10.’99.), dok za par dana gostovali su na Kantridi protiv Rijeke koja je bila bolja rezultatom (2-0).

Ostatak sezone “Pjesnika”, zapravo je bilo klasičnih “gore-dole” gdje su upisali pobjede nad : Vukovarom (1-0), Osijekom (2-1), Dragovoljcem (1-2), Varteksom (1-0), Rijekom (4-1), Istrom (4-1) i još jednom nad Rijekom (2-3) u 27.kolu prvenstva. Završili su na 8. mjestu tablice, te dobili novo trenersko ime u Branku Karačiću. U Hrvatskom kupu, Zagrebaši su dogurali do 1/2 finala, gdje je Hajduk bio bolji ukupnim rezultatom (4-3).

I sada po prvi puta moram vam predstaviti novu stvar kod mojih priča, rubriku ZANIMLJIVOSTI.

ZANIMLJIVOSTI

NK Zagreb je u prvih deset kola HNL prvenstva na utakmicama imao total od 77 kartona na utakmici čak najviše (14) u 6. kolu protiv Hajduka, dok je ukupno bilo (7) crvenih kartona.

U 22. kolu prvenstva, od šest odigranih utakmica samo je postignuo pet pogodaka i to redom: Osijek (2) i Belupo, Rijeka i Vukovar po jedan.

VELIKI KORAK ZA BUDUĆNOST

Pročitali ste kako su “Zagrebaši” započeli prvenstvo ’99/’00 , ali nikakva slučajnost nije bila ni u novoj sezoni 00/01.

Već u 1. kolu na gostovanju u Gradskom vrtu kod Osijeka, odvilo se dosta scenarija od čak sedam pogodaka, tri crvena kartona i dva kaznena udarca na utakmici, pa možemo krenuti kronološki kroz tu sezonu i našeg današnjeg junaka – Vejića.

Hrvoje Vejić je u sezoni ’00/’01 za Zagreb sakupio 20 nastupa od čega se našao čak 18 puta u početnom sastavu regularnog dijela prvenstva, dok je u playoffu imao sedam nastupa. Na svoj konto pogodaka ovaj stoper dodao je još dva postignuta pogotka i pet žutih i jedan crveni karton, i to kad je dobio crveni karton već u 1.kolu prvenstva (krasan početak).

U 1. kolu Zagreb je gostovao kod Osijeka, te je odmah krenuo “jako” pogotkom neuništivog Rendulića u 18 minuti, ali naš junak je šest minuta ranije zaradio prvi žuti karton na utakmici, dok Vejić u 28. minuti susreta zaradio drugi žuti karton i isključujući za Zagreb. Nakon toga Balatinac zabija u 33. minuti i s tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Osijek zabija dva pogotka preko Prišć u 48. minuti, i nakon toga Krstulović u 64. za (3-1). Mladi napadač Kruno Lovrek smanjuje za (3-2) i nakon toga kod domaćih u 73 minuti Vuica zarađuje crveni karton i igra se deset na deset, ali sve do 82. minute gdje vratar Zagreba Sandro Tomić zarađuje direktan crveni karton i Beljan je strijelac iz kaznenog udarca u 84. minuti, dok je Popović za Zagreb također zabio iz kaznenog udarca i postavio konačni rezultat od (4-3) i tako je Zagreb startao s porazom u novoj sezoni. Nakon ovog poraza gostovanje Hajduka u Zagrebu gdje je Hajduk bio bolji rezultatom (2-0), nakon toga drugog poraza “rodio” se neki novi Zagreb.

Stadion uz Savu i 3. kolo HNL prvenstva odigrano (13.8.2000.) je Zagreb upisao svoju prvu pobjedu u sezoni, ali od ove utakmice imali su jedan veliki pozitivan niz do deset utakmica bez poraza. Redom su bodove osvajali protiv Marsonie (2-3), Šibenika (1-3), Slaven Belupa (3-2), Čakovec (1-1, Vejić žuti karton*), Cibalia (4-2), i onda 8. kolo i gostovanje na Kantridi protiv Rijeke (0-1) gdje je naš junak zabio za pobjedu Zagreba u 53. minuti utakmice, iza toga došao je Dinamo (3-3), Dragovoljac (1-2), Varteks (4-2) i došli smo u 12. kolo prvenstva Hrvatske gdje su se susreli Zagreb i Osijek, gosti su poveli pogotkom Mitua u 22 minuti, Turković je povisio za (0-2) u 52 minuti, dvije minuti nakon Hrvoje Vejić zabija za (1-2) i upisuje svoj drugi pogodak u sezoni, opet nakon dvije minute Nenad Bjelica zabija za (1-3), i u minuti Mate Baturina i Franja zabijaju za konačnih (3-3) i nastavak pozitivnog niza, dok u 13.kolu onom “nesretnom” Hajduk koji je “pokrenuo” niz, on ga je i zaustavio pobjedom nad Zagrebom od (2-0, Vejić žuti karton). Nakon toga Zagreb je upisao još tri pobjede u preostalim kola protiv: Šibenika (2-0), Čakovca (3-0) i Cibalie (0-2).

U regularnom dijelu prvenstva završili su na 4.mjestu prvenstva, te osigurali igru u playoffu za prvaka Hrvatske.

Zagreb je igrao i Europsku utakmicu u Intertoto kupu gdje je FK Pobeda bila bolja ukupnim rezultatom (3-2).
Zagrebov niz trajao je od 13. 8. do 29. 10. 2000. godine.

Zagreb je u playoffu upisao samo jednu pobjedu u deset utakmica i to u 5.kolu protiv Osijeka (2-1).
Nakon Branka Karačića trenersku klupu preuzeo je Zlatko “Cico” Kranjčar koji je poslije sa Zagrebom osvojio naslov prvaka Hrvatske. Nakon ove sezone Vejić ostvaruje transfer u Hajduk.

Hrvoje Vejić je u Zagreb došao na probu u ljeto 1997 godine, i nije prošao probu, došao kući autobusom u šest ujutro, već u 12 sati dobiva poziv da se ipak vrati potpisati ugovor sa Zagrebom.

LIGA PRVAKA

Hrvoje Vejić stigao je u Split 2001. godine, i ostvario transfer iz Zagreba u Hajduk.

Svoj debi nastup ostvario je u 2. pretkolu Lige prvaka protiv Ferencvarosa. Ušao je u 104. minuti utakmice umjesto Đolonge, Hajduk je prošao Mađare lutrijom penala (5-4), nakon toga igrali su protiv Mallorce, u pobjedi nad Španjolcima u Splitu – Vejić je ušao s klupe umjesto Hrvoja Vukovića, dok je u porazu od (2-0) igrao u početnom sastavu. Nakon toga Hajduk je igrao u Kupu UEFA gdje je Poljska Wisla bila bolja ukupnim rezultatom (3-2* u porazu od 1-0 Hrvoje Vejić zaradio je drugi žuti karton i isključenje u 56. minuti ove Europske utakmice).

Prvenstvo Hrvatske sezone 2001/’02 započeti ću kronološki i to kolom odgode zbog Hajdukovog igranja Europskih natjecanja, Vejić je svoju debi sezonu za Hajduk upisao sljedeće: ukupnih 28 nastupa od čega je bio 24 puta u početnom sastavu, zabio je četiri pogotka te upisao dva žuta kartona i jedan crveni karton i to baš u ovom “nesuđenom” prvom kolu prvenstva koje se odigralo u Prosincu 2001 godine.

Kolo odgode na Poljudu gostovao je Osijek, utakmica je završila rezultatom od (2-2), ali ipak nešto drugo je palo u ovaj “plan”, naime isključenja na utakmici zaradili su: Pletikosa, Vejić, Turković i Radics što znači četiri crvena kartona za ovo kolo odgode, ali Hajduk je prvenstvo započeo pobjedom protiv Rijeke u 2. kolu (4-1) i Vejić napušta teren u 29. minuti susreta, Hajdukova sljedeća dva kola nisu dobro prošla, porazi od Zagreba (1-0) i Varteksova “petarda” na Poljudu (1-5) bacila je Splićane u stanje trenutnog šoka, sve do gostovanja uz Savu.

5. kolo prvenstva odigrano (26.8.2001.) Marsonia je ugostila Hajduk, Splićane je u vodstvo doveo “Popaj” Deranja u 19. minuti, dok je Matić vratio rezultat na (1-1), Vejić je ušao u 29 minuti susreta umjesto Vukovića i zabio svoj prvi pogodak za Hajduk u 77 minuti i prekinuo niz od dva poraza zaredom. Iduće kolo Vejić nije nastupio u pobjedi nad TŠK Topolovcem (4-0).

Na zadarskim “Stanovima” odigrano je 7.kolo gdje je Hajduk gostovao (15/09/01), u visokoj pobjedi Hajduka čak od (1-5) naš junak zabija pogodak za 0-2 u 48 minuti i svoj drugi prvenstveni pogodak za Hajduk. Nakon toga Hajduk je nastavio dobrim tempom igranja, Cibalia (1-0, Vejić žuti karton*), Šibenik (1-2), Pomorac (3-0). Dinamo (1-2), Čakovec (1-2), Kamen Ingrad (1-3), Dragovoljac (1-1), niz je prekinuo Slaven Belupo u 15.kolu prvenstva odigranom u Koprivnici rezultatom (3-1).

16. kolo, Hajduk je gostovao kod Osijeka (25.11.2001.) i na toj utakmici dvostruki strijelac bio je Hrvoje Vejić (1-2), to mu je bio četvrti pogodak u sezoni.

Hajduk je prvenstvo završio na 2. mjestu iza zagrebove čudo sezone, u Hrvatskom kupu došli su do 1/4 finala gdje ih je izbacio Varteks (4-3).

U prvih 14/15 prvenstvenih kola, jedini Zagreb je bio bez poraza. Vejić je zabio prvi i zadnji put dva pogotka na istoj utakmici tokom svoje nogometne karijere.

Suigrač Hrvoja Vejića bio je Dmitri Radchenko, koji je igrao i zabio na Svjetskom prvenstvu 1994. godine, također je i osvojio španjolski Superkup protiv Real Madrida uz svog partnera u napadu Brazilca – Bebeta.

PUNA ŠUNKA

Svaki pravi nogometni romantik jednostavno mora voljeti englesku ligu, i imati neki suludi san o posjeti nekom nogometnom stadionu ili na ovu sreću (čitaj nesreću) biti dio nje.

Pletikosa, Đolonga, Vejić, Bule, Carević, Deranja, Andrić, Vuković, Srna, Miladin i Neretljak su imena koja su istrčala na Loftus Road u utakmici protiv Fulhama. Iskreno zastao sam sada malo na nekih pet sekundi i zamislio se dobro, Fulham i ova romantičarska imena u sastavu Hajduka.

O samoj utakmici i vodstvu (dvostrukom) u 39. minuti, korner za Hajduk, izvodi ga “Car” koji pronalazi Hajdukovu “sedmicu” i Vejić zabija za (1-2).

Fulham je ipak bio bolji konačnim rezultatom (3-2), ali ipak o toj utakmici i spornom kaznenom udarcu za Fulham moglo bi se pričati i danas i Neretljaku “skidanje” sa crte, ali to je život nije ni prvi put da je Hajduk europski “proklet”.

Vejić je za Hajduk u sezoni ’02/’03, u regularnoj sezoni sakupio 18 nastupa od čega je imao 17 u početnom sastavu pridonio je i jedan pogodak i jedan žuti karton, dok je u playoffu imao sedam nastupa i svih sedam u početnom sastavu uz jedan žuti karton.

Hajduk je prvenstvo otvorio protiv Varteksa pobjedom od (0-1) uz pogodak Neretljaka, u 2. kolu prvenstva slavili su protiv Rijeke (2-1) uz kasni pogodak Računice i onda u 3.kolu odigrano na Šubićevcu (10.8.2002.) Hajduk je slavio s minimalnih (0-1) pogotkom Hrvoja Vejića u 58 minuti susreta. U 4. kolu Kamen Ingrad je uzeo “bod” na Poljudu (0-0), nakon toga gostovanje u Vinkovcima i velika pobjeda od (1-4), do pobjede nad Dinamom (1-0) uz pogodak Đolonge.

Bijeli su prvi poraz pretrpjeli od Slaven Belupa (1-0) na stadionu Koprivnice, ali sudac Goran Marić obilježio je utakmicu s 14 kartona (12 žutih i 2 crvena koji su zaradili Bošnjak i Vuković). Nakon ovog poraza, Hajduk se vratio pobjedama nad: Pomorcem (5-1), Zadrom (0-1), Osijekom (0-2) i Zagrebom (3-0, Vejić žuti karton).

Prvenstvo su završili na 2. mjestu kao i u playoffu za prvaka države gdje su imali pet kola bez poraza i jedan neodlučeni, ali jedan naslov je ipak stigao u Split.

ZA PRVI TROFEJ POTREBNO JE…

Vejićev put do svog prvog trofeja koji je bio Kup Hrvatske dobro poznato “sunce” – započelo je protiv Paga (2:7), nakon toga TŠK (1:0, uz to jedina utakmica koju nastupio u kupu), pa 1/4 finale protiv Cibalie (1:3, 4:0* zabio pogodak) i onda polufinale protiv Varteksa (2-0) na Poljudu zabijaju Vejić i Deranja, dok u uzvratu odigrana je “nula”. Finale protiv Uljanika današnje Istre u Puli s minimalnih (0-1) i na Poljudu visokih (4-0) za prvi trofej našeg današnjeg junaka.

ZANIMLJIVOST

Jedini pogodak u kupu UEFA zabio je protiv Fulhama, zadnju utakmicu je odigrao protiv Stoke Citya u kupu UEFA.

Sezona 2003./’04 započela je u Superkupu Hrvatske kojeg je Dinamo osvojio nad Hajdukom od (4-1), nakon toga Roma na Poljudu, jedna ekipa tadašnjeg Hajduka koja je krenula u borbu protiv Talijanskog nogometnog diva i “nesretno” ispala natjecanja.

Hajduk je sezonu krenuo pobjedama nad: Zagrebom (2-0), Kamen Ingradom (0-1), i onda je došao poraz od Inter Zaprešića kojeg je vodio Josip Kuže, naime Inter je savladao Hajduk (1-4) uz odličnu utakmicu Karabogdana koji je zabio dva pogotka Hajduku.

Iduće kolo Hajduk se provukao protiv Cibalie (2-3) uz kasni pogodak Blatnjaka, kod kuće su savladali Varteks (2-0) i onda poraz od Dinama (1-0). Nakon toga poraza od Dinama, krenuo je jedan niz odličnih utakmica Hajduka, Pobjeda nad Marsoniom (5-0) u 7. kolu pa sve do 16.kola kada ih je na gostovanju savladao Varteks (2-0), ali opet “dobra” stvar nakon poraza padali su: Dinamo (3-1), Marsonia (0-1), Rijeka (4-0), Osijek (2-3) i onda dolazimo do 21.kola i utakmice na Poljudu gdje je gostovao Slaven Belupo.

Utakmica odigrana (13.3.2004.) između Hajduka i Slaven Belupa, krenula je u korist gosta iz Koprivnice, gdje je “Vrući” zabio za 0-1, ali Hajduk do poluvremena vraća se u igru pogotkom Vejića za 1-1, da Đolonga zabio za konačnih (2-1). I zadnje kolo regularnog dijela prvenstva odigrano na zadarskim “Stanovima” Hajduk je upisao pobjedu od (1-3) i završio na 1.mjestu prvenstva, ali nakon toga igrao se dobro poznati playoff za prvaka.

Vejić je u regularnom dijelu prvenstva sakupio 20 od mogućih 22 nastupa i zabio jedan pogodak uz šest žutih kartona.

1.5.2004, Stadion Maksimir – Dinamo Hajduk (3-1), isti broj bodova na tablici tri kola prije kraja prvenstva…

8. kolo (8.5.2004.) Hajduk Rijeka (2-0) Vejić, Deranja.

9. kolo (12.5.2004.) Osijek Hajduk (0-1) Neretljak.

I onda zadnje kolo ono 10. kolo upisano i upamćeno za našeg junaka, odigrano pred 40,000 gledatelja na Poljudu, toga 15-tog u svibnju grad Split nije spavao. Pralija, na Vejića i volej, poslije toga Deranja i “marama”.

Naslov je stigao na Poljud i Hajduk završava sezonu kao prvak države.

Hrvatski Superkup ponovo je spojio najveći derbi onaj Hajduka i Dinama. Utakmica odigrana (17.07.04), donijela je novi trofej u Split pogotkom Blatnjaka i još jedan trofej za Hajduk i Hrvoja Vejića koji je odigrao tu utakmicu. Hajduk nažalost ispada u ligi Prvaka od Shelbournea, mada su slavili (3-2) na Poljudu, dok su u Irskoj izgubili (2-0). Hajduk je od osvajanja kupa, uspio obraniti naslov prvaka Hrvatske, Vejić zabio tri pogotka u svojih (27) nastupa, od toga u porazu od Zagreba (2-4), neriješenom susretu s Osijekom (2-2) i naravno u pobjedi nad Varteksom (6-0) i to u zadnjem kolu prvenstva za prvaka Hrvatske.

Hajduk je u kupu izgubio finale od Rijeke, Vejić je imao 7 od 8 nastupa i jedan pogodak protiv Zagreba.
Nakon ove sezone ostvario je transfer u Rusiju gdje sve već igralo prvenstvo.

TOM TOMSK

Hrvoje Vejić priključio se Tom Tomsku 2005. godine, i tamo ostavio veliki trag, igrajući kroz četiri sezone najelitnijeg ruskog nogometa. Vi koji ste zaboravili koja imena su tamo igrala nabrojati ću ih par: Škrtel, Anyukov, Arshavin, Kerzhakov, Spahić, Pogrebnyak, Pavlyuchenko, Vidić, Cavenahgi, Danny, Blatnjak, N.E. Santo, Gusev, braća Berezutskiy, Ignashevich, Izmalov, Ivanović, Sychev, zapravo velika okosnica one reprezentacije Rusije iz 2008. godine, ali i onih koji su napravili velike karijere među njima i Hrvoje Vejić, koji se eto tu pronašao blagoslovljen.

Svoju debi utakmicu zabilježio je u sezoni 2005 godine, u 19.kolu protiv Zenita (1-0), dok je svoj prvi pogodak igrač s brojem 84 na leđima zabio u 23. kolu na stadionu Luzhniki protiv Spartaka Moskve (2-1). Svoj drugi pogodak je čekao do 30. kola protiv Tereka (2-0), inače Vejić kad je došao u Tomsk koji je bio na 12. mjestu tablice, prvenstvo su završili na malo boljem plasmanu 10. mjesta prvenstva.

Tu sezonu odigrao je 11 od 12 mogućih utakmica, nije samo nastupio u pobjedi protiv Alanie (1-2).

U iduće dvije sezone Tom Tomsk je ostvario najbolji plasman 7.mjesto u prvenstvu i pobjede nad većim i jačim klubovima. Vejić je zabijao protiv Shinika (3-1* 10.09.2006.) i protiv Saturna (1-1* 31.03.2007.).

Svoju zadnju sezonu u Rusiji onu 2008. godine, odigrao je 22 utakmice od mogućih 23, postigao je dva pogotka i to oba protiv Shinika u 5. i 19. kolu prvenstva. Zadnju utakmicu za Tom Tomsk odigrao je u porazu protiv Amkara (0-1, 16.11.2008.).

DA JE MIRNA DUŠA

Povratak na Poljud u sezoni 08./09., Vejiću je donio još 13 nastupa, 2 postignuta pogotka i povratničku utakmicu protiv Dinama u 19.kolu prvenstva u kojoj je Hajduk slavio s (2-0). Svoj povratnički pogodak zabio je u 27. kolu protiv Croatie Sesveta (5-0), te je zabio u porazu od Rijeke (2-1) u 30. kolu HNL prvenstva.

U narednim godinama koje je Vejić proveo ponovo u Splitu, zabilježio je pregršt toga, ponajprije osvajanje još jednog Hrvatskog nogometnog kupa u sezoni 09/10, do igranja Europske lige s Hajdukom u sezoni 10/11, postigao je još dva prvenstvena pogodaka protiv: Sesveta (6-0) i Karlovca (2-3). Svoju zadnju prvenstvenu utakmicu na Poljudu odigrao je (19.7.2011.) protiv Šibenika (2-1), dok je svoju zadnju utakmicu za Hajduk odigrao protiv Zadra na kultnim Stanovima (31.7.2011.).

Nakon toga odlazi na posudbu u Primorac Stobreč, te se vraća tamo gdje je sve započelo u Jadran iz Ploča, gdje je igrao za dušu, ali opet došao je poziv Zadra da pokuša pomoći osigurati ostanak u najelitnijem društvu Hrvatskog nogometa, tako da je Hrvoje Vejić odigrao svoju zadnju HNL utakmicu za Zadar i to u 36. kolu protiv Lokomotive (2-2), u utakmici koja je odigrana (30.5.2015.), gdje je Jerko Leko spasio Lokomotivu i Zadar vratio u 2. HNL.

Hrvoje Vejić ipak nije rekao kraj nogometu, dok se opet nije vratio u Ploče gdje je završio svoju nogometnu karijeru. Također je bio i član mlade Hrvatske reprezentacije U-21 za koju je upisao četiri nastupa od debitantske utakmice protiv Irske (2-2, 04.09.98) do zadnje protiv Malte (1-0, 21.08.1999.). Također je ostvario i san da nastupa za A selekciju za koju je upisao pet nastupa, od debitantske protiv Norveške (2-1, – 7.2.2007.) do zadnje protiv Andore (0-2, – 1.4.2009.).

Također bio je dio Hrvatske reprezentacije na Europskom prvenstvu 2008. godine, gdje je odigrao utakmicu protiv Poljske.

Hrvatska je nastupila u sljedećem sastavu: Runje, Šimić, Vejić, Knežević, Pranjić, Leko, Vukojević, Pokrivač, Rakitić, Klasnić i Petrić – izbornik je bio Slaven Bilić, koji je ima par godina u jednom razgovoru otkrio da je Vejić trebao ući protiv Turske u zadnjim minutama da se učvrsti obrana i tko zna da je sudac dozvolio tu zamjenu kako bi se dalje odvile karte…

Hajduk je u sezoni 04./05. imao dva pobjednička niza, prvi niz je trajao od 13.09 – 30.11 (9 utakmica), dok drugi niz je trajao od 06.12. – 01.05. (12 utakmica). U sezoni 04/05 Vejić je uz Dragana Blatnjaka imao najviše nastupa za Hajduk (27).

U 81 ligaškoj utakmici u ruskoj ligi, Vejić se upisao čak 25 puta kod sudaca. Najviše žuti kartona u jednoj sezoni zaradio je 2008 godine (Tom Tomsk i 7 žutih kartona).