PORAZ DALMATINKE Rukometašice Zrinskog potvrdile status crne mačke za Pločanke

PLOČE – Dom sportova. Gledatelja 200. Suci: Stipe i Šime Torbarina (oba Sukošan).

DALMATINKA: Jelčić (12), Jerković Prusac; Ivanda 4, Gustin 1, Galov, G. Zelić, Lovrić, Vladimir 3, A. Zelić 2 (2), Bule 8, M. Žderić 1, Burđelez 3 (3), Barbir 4, Sušak 2, G. Žderić. TRENER: Ivan Jerković

ZRINSKI: Kozjak (14+2), Potočnjak; Novak, Balent 2, Balaško 1, Kosovac 12 (3), Gudelj 3 (1), Balić 2, Posavac 3, Megerle 7, Blagus, Cvitanović. TRENER: Goran Mrđen

SEDMERCI: Dalmatinka 8 (5), Zrinski 5 (4).
ISKLJUČENJA: Dalmatinka 14 min (Ivanda 2+2+2, Gustin, Galov,Vladimir, Bule), Zrinski 16 min (Cvitanović 2+2, Balaško, Gudelj, Posavac, Megerle, Blagus).

IGRAČICA UTAKMICE: Kala Kosovac

Zrinski zasluženo odnosi bodove s ušća Neretve i tako potvrđuje status crne mačke za Pločanke na njihovom parketu. Učenice trenera Jerkovića nisu uspjele potvrditi velike bodove iz Dugo Sela, a Zrinski u prvom ovosezonskom nastupu nosi puni plijen s teškog gostovanja.

Gošće iz Čakovca bolje i odlučnije su ušle u nadmetanje, niti jednog trenutka nisu ispuštale rezultatsku prednost, vodile su od početka do kraja. Domaće igračice neprepoznatljive u prvom dijelu. Nisu iskoristile tri sedmerca, a u prvih 20 minuta igre postigle su samo tri pogotka. I pored toga svega zaostajale su samo pet pogodaka nakon prvog poluvremena.

U nastavak su domaće ušle nešto odlučnije, smanjivale zaostatak i u 50.minuti stigle su na -2 (23:25). Ali ne daju su učenice trenera Mrđena iznenaditi, na vratima briljira Marta Kozjak, a u napadu su nezaustavljive Kala Kosovac i Tena Megerle. Tračak nade za domaći sastav pojavio se u 59.minuti, kod rezultata 28:29 imaju igračicu više i zicer koji Gabrijeli Zelić skida Kozjak, a u preostalom vremenu Kosovac zaključuje svoju odličnu igru pogotkom za konačnih 28:30.

Tekst i foto: Radio Ploče