Sport

MIROLJUBIVO U DERBIJU Porto Tolero i dalje vodeća momčad lige, sve drži u svojim nogama

0

PORTO TOLERO – ŠIBENIK 1983  5:5 (3:3)
STRIJELCI: 1:0 Arar (1′), 1:1 Škugor (7′), 1:2 Badrov (9′), 2:2 Kežić (11′), 3:2 Arar (17′), 3:3 ag-Arar (18′), 4:3 Krilić (31′), 4:4 Monteiro (35′), 4:5 Ćorluka (36′), 5:5 Krilić (38′)

U uzbudljivom susretu pred oko 300 gledatelja Porto Tolero i Šoibenik 1983 su odigrali pravi derbi koji je na koncu okončan podjelom bodova. Momčadi su se tijekom čitava susreta izmjenjivale u vodstvu, a konačnim ishodom na koncu mogu biti zadovoljniji domaćini koji su drugim golom Krilića došli do izjednačenja u 38. minuti.

Već u prvoj minuti Pločani su poveli golom Arara, no gosti su preko Škugora i Badrova preokrenuli rezultat, da bi vrlo brzo Kežić zabio za novo izjednačenje. Do odmora još dvaput zabija Arar, najprije u mrežu gostiju za 3:2, a zatim i u vlastitu mrežu za 3:3 nakon prvih 20 minuta.

U nastavku su Šibenčani ozbiljno prijetili, triput je okvir gola bio saveznik Porto Tolera, da bi u 31. minuti Krilić zabio za 4:3. S dva gola u dvije minute Šibenčani dolaze do preokreta, da bi Krilić svojim drugim zgoditkom u 38. minuti postavio konačan omjer. Remijem je Porto Tolero zadržao dva boda prednosti i bolji međusobni omjer od “Funcuta”, a ovim se ishodom ponudila velika prilika Splitu da se pobjedom u gradskom derbiju s Mejašima bodovno izjednači sa Šibenčanima.

Porto Tolero u preostala četiri kola dočekuje Bačvice i Mejaše, ali ide i na dva teška gostovanja kod Jezera i Kijeva. Šibenčani će protiv Jezera i Kijeva igrati kod kuće, a gostuju kod Mejaša i Pakoštana. Split će pak na Gripama ugostiti Kijevo i Omblu, a gostovati će kod Pakoštana i Murtera.

Nema dvojbe da nas do kraja natjecanja očekuje uzbudljiva borba za naslov prvaka, ali i za mjesta koja vode u jedinstvenu 2.HMNL sljedeće sezone.

Izvor: Crofutsal.hr