IzdvojenoSport

LIDER JUNAČKI PAO NAKON 308 DANA: Raspoloženija Mladost nanijela prvi poraz Jadranu LP

0

Mladost – Jadran LP 2:0 (1:0)

Ždralovi – Stadion Brdo. Gledatelja 200  Sudac: Nikola Vuković (Osijek). Strijelci:  1:0 Eskinja(10), 2:0 Žabec(88)

Mladost: Srbljanović, Herceg, Eskinja, Behram (od 68.Lopa), Žabec (od 90+1Franceković), Jakšić, Bamba (od 83.Šurmin), Mađarić (od 90+1.B.Čovo), Azinović, Baraban(od 68.M.Čovo), Šuto.

Jadran LP: Margan, Manenica (od 46.Bošnjak), Rodin, Raič, I.Čepo, N.Marić, M.Marić, Petrović (od 81.Abramović), Perić, N.Čepo (od 46.Amdouni), Kordić (od 59.Glavina).

Lider prvenstva SuperSport 2.NL u 18.kolu upisao je prvi oporaz u Ždralovima. U prvom poluvremenu plavi sa ušća Neretve pružili su neprepoznatljivu igru kada su primili u ranoj fazi utakmice primili pogodak.

Strijelac za 1:0 i vodstvo domaćina postigao je Eškinja. U drugom dijelu Pločani agresivniji i sa prilikama te umjesto da postignu pogodak pred kraj susreta primili su drugi, za Klik Ploče piše Branko Kulidžan.

Nakon 18. kola Jadran Luka Ploče doživjela je prvi prvenstveni poraz. Za taj podvig zaslužni su sjajni nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su pogocima Eskinje i Žabeca torpedirali Jadran rezultatom 2:0

Derbi utakmica druge nogometne lige Mladost – Jadran LP bila je prava nogometna poslastica. Veliki broj gledatelja mogao je uživati u sjajnoj utakmici u kojoj je Mladost imala imperativ pobjede, dok je trenutno vodeći Jadran tražio pobjedu kojom bi potvrdio svoj primat i zadržao prvo mjesto. U tom nogometnom dvoboju punom žestokih duela i nogometnih majstorija, više znanja i želje za pobjedom imali su nogometaši Mladosti koji su na kraju sasvim zasluženo slavili pobjedu rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu gledali smo razigranu, rastrčanu i dominantnu Mladost koja se nametnula visoki ritam igre i koja se nametnula lideru prvenstva. Mladost je bila bolja momčad koja je diktirala igru, dok je Jadran bio osuđen na igru u svom kaznenom prostoru i ponekim vrlo opasnim prelaskom preko centra igrališta. Svoju nadmoć Redsi iz Ždralova okrunili su sjajnim šutom Hercega u petoj minuti koji je gostujući vratar Margan krajnim naporom obranio, ali i sjajnom prilikom Bambe koja nije završila u gostujućoj mreži. Međutim, zato je šut Gabrijela Eskinje s nekih 18 metara proletio kroz šumu nogu i zabio se u lijevom kutu Jadrana za 1:0.

Drugi dio utakmice pripao je gostujućim nogometašima koji svoju terensku nadmoć nisu uspjeli kapitalizirati pogotkom. To im nije uspjelo ni u zadnjih 15 minuta utakmice kad je zbog igranja rukom isključe Azinović, neprelazni stoper Mladosti. Međutim, potpuno otvorena igra Jadrana kažnjena je brzim kontranapadom Šurmina, majstorijom Lope i egzekucijom Žabeca za konačnih 2:0, piše portal Bjelovar live.