Sport

JADRAN LP Preplivali Neretvu i zakazali finale sa Gusarom iz Komina

0

Jadran LP –  Neretva 1:0 (0:0)

Ploče – Gradski stadion Jadranovo. Gledatelja – 150  Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik).

Strijelci:  1:0 – Čupić(67)

Jadran LP: Katić, Dulaj, Martić, Abramović, Amdouni (od 72. N.Čepo), Bošnjak (od 58. Raič), Nikolac (od 84. I.Čepo), Žderić, Glavina, Romić (od 58. Petrović), Čupić (od 84. Radonić). Trener – Mišo Krstičević.

Neretva: Čović, Bubalo, Listar, Sesar, Čavar (od 63. Mikulić), D.Zovko (od 83. M.Zovko), Raguž (od 76. Galov), Domgjonaj (od 63. Kalfić), Ćolić (od 77. Vištica), Vrankić, Šantić. Trener – Goran Proleta.

ŽUTI KARTONI: Martić (41), Listar (70)

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Čupić

Finalist županijskog nogometnog kupa dolina Neretve je lider SuperSport 2.nogometne lige Jadran Luka Ploče. U polufinalnom ogledu bili su bolji od trećeligaša Neretve iz Metkovića za jedan pogodak finala vrijedan.

Strateg Pločana Mišo Krstičević na teren je poslao pričuvnu momčad dok je igrače prve postave odmarao za prvenstvene okršaje. Tijekom susreta plavi su imali više loptu u posjedu, a poluprilika je bilo je sa obe strane. Gosti su najbolju priliku utakmice imali u 64. minuti kad je Abel Kalfić sa svega nekoliko metara gađao mrežu, a Antonijo Katić panterskom obranom spriječio pogodak.

Samo tri minute kasnije, u 67., što nije pošlo prije za nogom gostujućem igraču pošlo je Nikoli Čupiću za vodstvo 1:0, konačan rezultat i finale.

Piše: Branko Kulidžan