IzdvojenoSport

IZ TROGIRA S PUNIM PLIJENOM: Dalmatinka pobjedom zaključila polusezonu, Iva Bule 9 od 10!

0

Trogir 58 – Dalmatinka 22:23 (12:13)
Trogir –  SD Vinko Kandija Trogir.. Gledatelja 50. Suci: Vladimir Grubor i Maid katanić (oba Poreč)

Trogir 58: Mrkonjić(10 obrana) Katić, Cvijić(2), A.Gašpić, Sušak(2), Piteša(3), Radić, N.Odak(1), Tomić, Čaleta, Čavar, Stipčić, Čanja, Brajnov(9), M.Gašpić(5),K.Odak.

Dalmatinka: Jelčić(10 obrane), Vugdelija(1 obrana), Domić, Gustin(1), Galov, G.Zelić, Lovrić, Jerković(1) A.Zelić(1), Bule(9), M.Žderić(3),  Ena Barbir, Burđelez, I.Žderić(2), Ema Barbir(6). Tolić. Trener – Ivan Jerković

Isključenja: Trogir 58  8 min. Dalmatinka 12 min. Sedmerci: Trogir 58 3/5  Dalmatinka 1/2.

Rukometašice Dalmatinke u posljednjem 10.kolu u ovoj godini vratile su se s gostovanja u Trogiru sa minimalnom pobjedom i dva vrijedna boda. Pretposljednji Trogir 58 od početka se dobro držao rezultatski prateći gošće sa pogodak gore, pogodak dole prvih 10.minuta.

Nakon toga Dalmatinka ide na +3 (4:7) u 16. minuti. Trogiranke se vraćaju u igru u 19. minuti poravnavaju rezultat na 7:7, te su se držale tako pogodak za pogodak do 29. minute kada su mlada Jerković i M.Žderić sa dva pogotka pobjegle domaćim igračicama i poluvrijeme dočekale sa +1.pogotkom.

Drugo poluvrijeme slično prvom, igra se u grču, domaće željne iznenađenja na svom parketu, a gošće da parket napuste neporažene. U 47. minuti Trogiranke dolaze u prvo vodstvo na utakmici (18:17), da bi u 53. minuti imale +2(20:18). Djevojke sa Neretve se ne predaju tako lako te su do kraja uspjele sve vratiti na početak. U 60. minuti prije zadnjeg znaka sirene najefikasnija, mlada Iva Bule, postiže pogodak za dva boda i radost rukometašicama Dalmatinke.

Dalmatinka će prezimiti na 6. mjestu sa 13 osvojenih bodova. U Novoj godini, već 21. siječnja u Domu športova dočekuje rukometašice Zrinskog.

Piše: Branko Kulidžan