IzdvojenoSport

I DALJE DRŽE VRH TABLICE 2.HMNL-Jug | Derbi u Pločama bez pobjednika

0

PORTO TOLERO – SPLIT 2:2 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Arar (4′), 1:1 C.N. Simpson (18′), 1:2 Radić (28′), 2:2 Jurković (29′)

Jedna od najiščekivanijih utakmica proljetne polusezone bila je ona između Porto Tolera i Splita. Obje momčadi vode veliku borbu za naslov prvaka, pa se smatralo da će njihov međusobni susret dati odgovor na pitanje tko je u ovom trenutku nešto bliže tom cilju.

Ishod dvoboja u južnom dijelu Dalmacije pažljivo su osluškivali malonogometaši Šibenika, koji također “pucaju” na titulu. Utakmica u Pločama ponudila je veliku borbu, ali i neizvjesnost, no na kraju nitko nije uspio doći do “punog plijena”. Nakon 40 minuta igra završilo je podjelom bodova (2:2), što se u konačnici doima kao najrealniji ishod ovog susreta.

Prvi pogodak pao je vrlo rano, Pločane je već u 4. minuti u vodstvo doveo Arar, bivši igrač Splita. Dvije minute prije odlaska na odmor Splićani preko Connora Simpsona dolaze do izjednačenja, te se s rezultatom 1:1 otišlo na odmor. U 28. minuti Radić dovodi goste u vodstvo, no samo minutu kasnije Porto Tolero golom Jurkovića vraća stvari na početak. Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je susret okončan podjelom bodova.

Remijem ipak nešto zadovoljni mogu biti Splićani, no situacija na ljestvici i dalje je prilično neizvjesna. Porto Tolero i dalje je na prvom mjestu, dok je Split drugi s tek jednim bodom manje.

Naslovna foto: Radio Ploče