Nasmiješeni i s nagradama u rukama, jučer su fotografima pozirali pobjednici natječaja za najljepšu okućnicu i balkon na području Dugog Sela, koji je održala Turistička zajednica grada na čelu s direktoricom Karmelom Vukov-Colić.
To bi moguće prošlo sasvim ispod radara da se među nagrađenima, igrom slučaja, nije našao i dugoselski gradonačelnik Nenad Panian čija je okućnica na natječaju osvojila drugo mjesto. Ono što svakako treba naglasiti jest da je gradonačelnik Panian po svojoj funkciji ujedno i predsjednik Turističke zajednice koja je organizirala natječaj, pa je zapravo ispalo da je Panian sam sebi dodijelio nagradu, točnije kosilicu, kako je bilo moguće vidjeti na slikama.
Htjeli potaknuti građane
Cilj je natječaja, kako se navodi, potaknuti građane na uređenje okoliša te pridonijeti ljepšem i ugodnijem izgledu grada, a najbolji u tome bio je Mile Franjić, koji je bio ponosan što je osvojio prvo mjesto. Kako navodi portal Dugoselska kronika, Franjić je rekao da je za nagradu zaslužna cijela obitelj čiji svi članovi, pa i najmlađi, daju svoj doprinos te da obitelj većinu ljeta provodi u svojem vrtu u kojem uživaju.
Treće mjesto za najljepšu okućnicu osvojila je Lana Vranjić, a najljepše balkone imale su Karla Banić i Ivana Lenardić.
Natječaj je bio organiziran do kraja svibnja, a građane se pozivalo da prijave svoje ili tuđe okućnice, vrtove i balkone, među kojima se TZ obvezao izabrati najljepše.
Foto: Dugoselska-kronika.hr