IzdvojenoSport

DEVET SUSRETA BEZ PORAZA! Dalmatinka razbila Koku za nastavak sjajnog niza

0

U dva preostala susreta 23. kola, 1. hrvatske rukometne lige za žene, Dalmatinka je bez većih poteškoća pobijedila Koku i nastavila svoj fantastičan niz od devet susreta bez poraza. Sesvete su pak, iznenadile u posljednje vrijeme razigrani  Split 2010 i odmakle ga od borbe za 3. mjesto.

Dalmatinka se od početka susreta protiv Koke postavila s gardom i autoritetom. Varaždinske su u Ploče stigle sa samo dvije vratarke i sedam igračica u polju. Zavladale su domaće terenom i vrlo lako došle do prve veće prednosti na otvaranju susreta od 5:1. Sredinom poluvremena već su bile na šest razlike, da bi do predaha to podigle za još jedan pogodak i mirno otišle u svlačionicu (16:9). Silovitom udarom na početku drugog poluvremena od pet pogodaka u nizu riješile su sve dileme i dvojbe, ako ih je uopće bilo u tom susretu.

U 33. minuti tako je sastav koji vodi Ivan Jerković imao više od dvostruke prednosti, golemih 12 razlike (21:9). To ih međutim nije zadovoljilo. Ni jednog trenutka do samog kraja susreta nisu spuštale ritam. Nekoliko puta imale su i 15 razlike. Završilo je  s 12 (36:24) što će ih nesumnjivo zadovoljiti, a gošće silno rastužiti.

Ukupno 13 obrana imale su tri domaće vratarke. S osam pogodaka prvi strijelac bila je Nina Burđelez, sedam je dala Lucija Ivanda, šest Iva Bule. Dvije gostujuće vratarke skupile su 14 obrana. S osam pogodaka Lara Perić i sa sedam Una Ivančić bile su najbolje u gostujućim redovima.