DALMATINKE NISU RAZOČARALE Podravka Vegeta opravdala ulogu favorita

0

Dalmatinka –  Podravka Vegeta 27:39 (15:19)

Ploče – Dom sportova. Gledatelja 100. Suci: Stipe Torbarina i Šime Torbarina (oba Sukošan).

Dalmatinka: Vugdelija (5 obrana), Jerković (7 obrana), Jelčić, Domić, Gustin(4), Galov, G.Zelić(1), Lovrić(2), Bule(5), M.Žderić, Oršulić(2), Burđelez(5), I.Žderić, Barbir(2), Sušak(6), G.Žderić. Trener – Ivan Jerković.

Podravka Vegeta: Tucaković (8 obrana), Galinec (1 obrana), Bešen (3 obrane), Zadravec(3), Turk(6), Vuković(1), Stelmakh(5), Guskić(2), Franušić(1), L.Kalaus(5), Šenvald, D.Kalaus, Mrđen(1), Vuljak(2), Barrišić(5), Šimara(8).

Isključenja: Dalmatinka 6 min., Podravka Vegeta 14 min. Sedmerci: Dalmatinka 3/3. Podravka Vegeta 8/11. Crveni Karton: Tina Barišić (57).

Podravka Vegata je prvenstvenom utakmicom u Pločama protiv Dalmatinke opravdala ulogu favorita. Prvo poluvrijeme domaće rukometašice držale su koliko toliko priključak sa gošćama. U 17. minuti imaje su i neodlučen rezultat 10:10, da bi nakon toga gošće pokazale svoju snagu i na odmor se otišlo sa +4 pogotka.

Početak drugog dijela donio je nadmoćnost igračica Podravke Vegete koje su samo povećavale prednost koja je na kraju bila +12 pogodaka. Djevojkama s ušća Neretve nema se što zamjeriti, igrale su otvoreno, dale sve od sebe ali pored ovako posložene ekipe teško je doći do pozitivnog rezultata.

Kod Dalmatinke istakle su se mlade vratarka Karla Jerković sa 7 obrana, te kadetska reprezentativka Nina Burđelez sa 5 i Anđela Sušak sa 6 pogodaka.
Kod gošći bolja od ostalih, ujedno i prvo ime susreta, bila je Andrea Šimara sa 8 pogodaka uz vratarku Antoniu Tucaković sa 8 obrana.

Piše: Branko Kulidžan