0

Dalmatinka – Zrinski 26:30 (14:14)

Rukometašice iz Čakovca u utakmicu su ušle ozbiljno, prve su došle u vodstvo da bi se do 17. minute igralo pogodak za pogodak kada gošće odlaze na +2 (7:9), a u 18. minuti na +4 (7:11) pogotka.

Nakon toga igračice Dalmatinke aktivnijim pristupom utakmici te čvrstom obranom do kraja prvog dijela dolaze do izjednačenja 14:14, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Početkom drugog dijela Pločanke imaju prvu i jedinu prednost na utakimici 15:14, da bi nakon toga gošće izjednačile rezultat i držale utakmicu u svom posjedu mirno sa prednošću od 1 do 4 pogotka, a u 56. minuti +5 i na kraju zasluženo nose bodove sa ušća Neretve.

Kod domaćih Andreja Vugdelija imala je 15 obrana, dok je Iva Bule postigla 13 pogodaka, ipak premalo da bi se došlo do bodova s obzirom da ostatak ekipe nije bio na nivou zadatka.

Ploče – Dom športova. Gledatelja  80. Suci: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski (oba Karlovac).

Dalmatinka:  Vugdelija (15 obrana), Jelčić, Gustin (4), Galov, G.Zelić, Lovrić, Jerković, A.Zelić (4), Bule (13), M.Žderić (3), Ena Barbir, Oršulić (1), Burđelez, I.Žderić, Ema Barbir, Sušak (1). Trener – Ivan Jerković.

Zrinski: Kozjak (10 obrana), Strbad, Car, Balent (4), Balaško (1), Pratljačić (2), Milošević (9), Kosovac, Balić (3), Posavec (4), Krizmanić (6), Blagus (1), Mihalković, Rebernik, Cvitanović. Trener – Goran Mrđen.

Isključenja:  Dalmatinka 8 min. Zrinski 10.min. Sedmerci:  Dalmatinka 3/6. Zrinski 2/3

Poslije 12 odigranih utakmica prvog dijela Dalmatinka je na 7. mjestu sa 13 bodova koliko ima i 6. Zrinski ali i utakmicu manje.

U 12. kolu koje je na rasporedu 28.siječnja, Dalmatinka igra u gostima protiv Bjelovara.

Piše: Branko Kulidžan