0

Dok je godinama napušteni objekt na predjelu Vodice u Gradcu propadao i postajao mjesto puno razbijenog stakla i raznog otpada, jedan je mještanin odlučio uzeti stvar u svoje ruke. Bez velike pompe očistio je okoliš objekta, uklonio smeće i pokazao kako se ljubav prema mjestu u kojem živimo najbolje dokazuje djelima.

Njegova gesta izazvala je brojne pohvale na društvenim mrežama. Mnogi su se prisjetili vremena kada su Vodice bile jedno od omiljenih mjesta za izlaske i ljetna druženja. “Šteta da se ovo pretvorilo u ruglo. Tu sam kao djevojka izlazila, bilo je ljepše nego sada”, napisala je jedna komentatorica, dok su drugi istaknuli kako bi “na Vodicama trebalo cvasti cvijeće, a ne biti staklo i smeće”.

Neki su se prisjetili i razdoblja kada je na tom mjestu djelovao poznati klub koji je okupljao domaće i strane glazbene izvođače te privlačio brojne mlade i turiste, smatrajući da je tada ovaj dio Gradca živio punim plućima.

Iako sudbine samog objekta još nema na vidiku, primjer vrijednog pojedinca pokazao je kako je dovoljan jedan čovjek da pokrene promjenu i podsjeti koliko malo treba da javni prostor ponovno izgleda dostojanstveno. Mještani se nadaju da će ovaj potez biti poticaj i drugima da čuvaju ono što je zajedničko svima.

Foto: Ksenija Bilas/facebook

You may also like

More in Gradac